Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

O nás

81msplzen obrázek školky

O nás:

81. Mateřská škola Plzeň, Hodonínská 53, příspěvková organizace s odloučeným pracovištěm Břeclavská 12, Plzeň provádí svou činnost v působnosti Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, řídí se ve své působnosti předpisy MŠMT a obecně platnými předpisy.

Základním posláním mateřské školy je poskytovat dětem celodenní péči, rozvíjet a podporovat zdravý tělesný, psychický a sociální vývoj dítěte a vytvářet optimální podmínky pro jeho individuální, osobnostní rozvoj v návaznosti na jeho výchovu v rodině a v úzké spolupráci s rodinou a snažit se o to, aby děti v mateřské škole prožívaly chvíle pohody a spokojenosti.

DOSTUPNOSTaj.

     MHD: tramvaj č. 4 ( 5 minut do centra ) autobus č. 41 ( 8 minut do centra města Plzně)  noční autobusová linka N1                                                                                                                          Automobilem bezproblémový dojezd do centra Plzně přes Karlovarskou třídu, parkoviště je v těsné blízkosti mateřské školy.

ARCHITEKTURA PROSTŘEDÍ:   
   Vzhled domů na sídlišti vychází jednak z polohy projektu, ale také z okolní zástavby. Oblast je navržena jako městská vilová čtvrť, která má jasný charakter a kde pestrost je vyvážena společnými architektonickými prvky jednotlivých domů. Typické jsou krychlové a obdélníkové tvary s plochými střechami a fasády oživené plochami v cihlově červené barvě.
CHARAKTER BUDOVY: Hodonínská 53:   
     Dům tvoří několik symetrických budov, v jejich spodní části se nachází prostory pro služby občanům (zubní ordinace, lékárna, knihovna,  potraviny, veterinární ordinace, kadeřnictví)   pozemek není oplocen, je přístupný široké veřejnosti, výhodou je bezbariérový přístup každého vchodu a příjemné prostředí tvořeno chodníky známkové dlažby, vybudovanými lavičkami a dětskými prolézačkami, u příchodové části do mateřské školy není dovolen vjezd dopravním prostředkům, takto je zajištěna bezpečnost dětí v bezprostřední blízkosti i vzdáleném okolí mateřské školy, pro imobilní je vjezd mimořádně povolen, velikost bytů se pohybuje od 43 - 90 metrů čtverečních.
Mateřská škola je situována do přízemí, kde statutární město Plzeň uvolnilo 3 bytové jednotky I. Kategorie ( 3 + 1, 4 + 1, garsoniéra ).        
        Byla zřízena Magistrátem města Plzně v roce 1994 a pracuje dle alternativního předškolního výchovně vzdělávacího programu Začít spolu od počátku své působnosti. Je umístěna v panelovém domě. Ve dvou bytech ( 3 + 1, 4 + 1 ) bylo tehdy vytvořeno rodinné prostředí pro 26 dětí. Vznikly zde 2 třídy pro 12 + 14 dětech ve věku 3 – 6 let. Garsoniera je zařízena jako rodičovská místnost, slouží zároveň pro administrativu ředitelce mateřské školy. V mateřské škole se schází rodičovská rada, probíhají tu rodičovská setkání, seznamování dětí s cizím jazykem a další aktivity pro děti ( například besedy ). Stravování zajišťuje školní jídelna při 7. ZŠ a MŠ v Brněnské ulici 38 v Plzni. Provoz mateřské školy je od 6, 30 – 16, 00 hodin. Rodiče mají možnost děti po předchozí domluvě s učitelkou přivádět či odvádět kdykoliv v průběhu dne. Mateřskou školou od počátku její existence prošla řada dětí s mentálním, tělesným, sluchovým, řečovým i zrakovým postižením. Celý kolektiv mateřské školy je hrdý, že mohl dětem se speciálními potřebami v počátku pomoci. Tato práce naplňuje nejen zaměstnance, ale i všechny děti, které se zde učí vzájemné toleranci a přátelství k druhým bez rozdílu toho, kdo je a jak vypadá.    Pracoviště Hodonínská 53 hospodářskou budovu nemá, praní prádla zajišťuje pracoviště Břeclavská 12, stravování zajišťuje školní jídelna při 7. ZŠ a MŠ, Plzeň. Mateřská škola se v oblasti pro bezpečnost a PO řídí pravidly Společenství vlastníků domu Hodonínská 53.
CHARAKTER BUDOVY: Břeclavská 12
          Mateřská škola Břeclavská 12 je umístěna v typické sídlištní budově. Provoz mateřské školy byl zahájen ve školním roce 1989 / 1990. Budova se skládá ze dvou částí: z pavilonu se čtyřmi třídami se samostatným přístupem, chodbou pro děti a jejich rodiče, v přední části budovy Břeclavská 12 je hospodářská budova se  školní kuchyní, která zajišťuje stravování pro děti mateřské školy, v provozní budově je i prádelna se sušárnou, spojovací chodba propojuje objekt mateřské školy a kuchyni, jsou zde sklady potravin, materiálových a hygienických zásob. Budova mateřské školy prošla v roce 2012 kompletní rekonstrukcí a v rámci péče o zdraví bylo v mateřské škole vybudováno relaxační centrum se saunou  a vířivkou  pro děti                                                                                                                                 
Vstupní vchody a navazující schodiště jsou označeny jako úniková zóna – PO. Prostředí mateřské školy je vyzdobeno především dětskými pracemi. K objektu přináleží rozsáhlá školní zahrada s vzrostlou vegetací, vybavená pískovišti s ochrannými sítěmi a zastřešením proti slunci pro pobyt dětí obou pracovišť, dřevěnými i kovovými hracími prvky. Dostatek hraček a pomůcek pro pobyt venku je umístěn v zahradním domku. Děti mají k dispozici po domluvě s ředitelkou 7. ZŠ + MŠ rovněž moderně vybavené hřiště 7. základní školy se speciální povrchovou úpravou či možnost návštěvy vhodně vybavené tělocvičny.

      Obě pracoviště 81.mateřské školy jsou umístěny v lokalitě severního předměstí Plzně Lochotín, v centru sídliště Vinice. Jde o klidnou část města Plzně směrem na Karlovy Vary. Tato mladá čtvrť je obývaná především rodinami s dětmi, v blízkosti je zoologická a botanická zahrada, Dinopark, Lochotínský park a unikátní Dům pohádek. Sídliště Vinice sousedí se sídlištěm Sylván, který je v těsné blízkosti lesa a typické „panelákové“ sídliště se mění v komplex rodinných domků a vilek se zahrádkami. Okolí nabízí dostatek ploch pro rekreaci a sport. Občanská vybavenost na sídlišti Vinice je uspokojivá (cca do 5 minut chůze): 3 mateřské školy, základní škola, ordinace praktického lékaře pro děti i dospělé, ordinace zubního lékaře, pošta, prodejna potravin, obchody a služby, supermarket Albert, restaurace, pizzerie, sportoviště, přírodní divadlo a letní kino. 0bčanská vybavenost v okolí (cca do 5 minut jízdy autem): supermarkety ( Albert, Penny market, Globus, Lídl ), fakultní nemocnice.

 

PŘEHLED ZAMĚSTNANCŮ MATEŘSKÉ ŠKOLY

ŘEDITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY

Bc. Hana Steinbachová

O DĚTI SE STARAJÍ  paní UČITELKY

Bc. Věra Šimicová

Jana Těthalová

DiS. Kateřina Marcová

Andrea Rajdlová

Jaroslava Harmanová

Jana Konopásková

Vilma Zábranská

Jana Václavová

Bc. Štěpánka Sýkorová

Bc. Lenka Matoušková

Bc. Jana Schejbalová

Lenka Mažeriková - asistentka pedagoga

Šárka Melicharová - asistentka pedagoga

 

VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY  paní

Anna Chalupová

DOBROTY VAŘÍ paní KUCHAŘKY

Jana Arnoštová

Alena Burešová

+ p.kuchařky 7.ZŠ + MŠ v Plzni ( jedná se o stravování na pracovišti Hodonínská 53 )

Z projektu "Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - šablony pro MŠ a ZŠ III"

 

Barbora Vodičková  - školní asistentka